Tučná Plešatá Opica

Tučná Plešatá Opica

Tučná Plešatá Opica

Prasačiny momentálne nie je možné zobraziť.
tucnaplesataopica
Oheň
 
Michal
Michal | 9.5.2021 12:27

nový tupolev na palube..


vsetkovklude
vsetkovklude | 9.5.2021 12:51

Michal, touché :D


moses
moses | 9.5.2021 13:58

To čo je zas za sračku?


Jojojo
Jojojo | 9.5.2021 14:23

Hans, Get ze Flammenwerfer!


Nehanebná bublina
Nehanebná bublina | 9.5.2021 15:53

Nie je oslobodenie ako oslobodenie. To sovietke malo svoje špecifiká, ktoré by sa dali zhrnúť do vety " V roku 1945 prišla do Európy Ázia, ktorá ju pľundrovala vyše 40 rokov.
A ako sa sovietska (rozumej ruská, pretože kremeľské veže doposiaľ skrášľujú boľševické hviezdy) láska dotkla desiatok československých občanov, je možné zistiť napríklad v týchto knihách a linkoch:
https://www.databazeknih.cz/knihy/cechoslovaci-v-gulagu-359202
https://www.upn.gov.sk/sk/zoznam-osob-odvlecenych-do-gulagov/
peter Juččák: Odvlečení
https://cs.wikipedia.org/wiki/Sergej_Vojcechovsk%C3%BD


Jojojo
Jojojo | 9.5.2021 16:46

Bublina, tým komunistom výrazne pomohli k moci niektorí domáci politici. Moskva tu nemusela nič presadzovať násilím, ako v Poľsku alebo v Maďarsku. Prečo sa spojenecké vojská zastavili za Plzňou a nepokračovali na Prahu? Prečo si vo voľbách roku 1946 mohli Slováci vyberať iba medzi komunistickou a demokratickou stranou, ktorá však zďaleka nebola protikomunistická, práve naopak - spolupracovali s komunistami v Národnom fronte, rovnako ako české strany? Nie je žiadnym tajomstvom, že Slováci boli proti komunizmu, nechceli späť do Česko-Slovenska, ktorého obnovu v predmníchovských hraniciach bol Benešovi ochotný garantovať z veľmocí jedine Sovietsky zväz, pre ktorý bola obnova Č-S jedinou možnosťou, ako dostať komunistov k moci aj na Slovensku.
Po vojne sa tu hľadali nepriatelia štátu, ľudáci, buržoázni nacionaliti - ministerstvo vnútra so súdmi, tajnou službou a silovými zložkami prenechali ostatné č-s strany komunistom. Každý kritik komunistickej strany a Sovietskeho zväzu bol vyhlasovaný za fašistu a kolaboranta. Noviny boli plné chválospevov na Sovietsky zväz a pokrokový socializmus. Celkovo tu vládla taká propaganda a atmosféra, na ktorú sa to začína podobať dnes, keď niekto kritizuje "našich spojencov".
Skončilo to Víťazným februárom 1948, kedy na protest odstúpilo tuším 12 nekomunistických ministrov a fakticky tým bez boja uvoľnili kreslá komunistickej strane.


Daniel
Daniel | 9.5.2021 17:09

Prečo sa spojenecké vojská zastavili za Plzňou a nepokračovali na Prahu? - Jaltská konferencia ( 4. a 11. február 1945 )

Prečo si vo voľbách roku 1946 mohli Slováci vyberať iba medzi komunistickou a demokratickou stranou, ktorá však zďaleka nebola protikomunistická, práve naopak - spolupracovali s komunistami v Národnom fronte, rovnako ako české strany? - Komunisti v predvolebnej kampani deklarovali zachovanie podnikania a sukromneho vlastnictva. Klamali.

V prvých povojnových voľbách 26. mája 1946 získali komunisti v Česku 40,17 % (v Čechách 43,25 %, na Morave 34,46 %) hlasov. Na Slovensku triumfovala Demokratická strana (DS) so 62 % hlasov, čo však predstavovalo len 14 % v celoštátnom meradle. Komunisti s hlasmi sociálnych demokratov (Československá sociální demokracie) dosiahli pohodlnú väčšinu v parlamente a postupne sa im podarilo ovládnuť políciu, armádu i robotnícke organizácie. 2. júla 1946 sa vtedajší predseda Komunistickej strany Česko-Slovenska (KSČ) Klement Gottwald stal predsedom vlády. Komunisti využívali roztrieštenosť vtedajších demokratických politických strán (Československá strana národně socialistická – ČSNS, Československá strana lidová – ČSL a DS), faktickú neexistenciu opozície, povojnový radikalizmus a "mníchovské sklamanie" a nerozhodnosť chorého prezidenta Edvarda Beneša.

Komunisti konali protizákonne, v rozpore s ústavou, s použitím hrozby zásahu ozbrojených zložiek pod ich kontrolou, manipulovali verejnou mienkou. V súlade so zákonom bolo iba východisko z krízy, prezident Beneš však prijal demisiu ministrov pod nátlakom. Gottwald sa prezidentovi vyhrážal občianskou vojnou, zásahom protiprávne ozbrojených ľudových milícií, ba dokonca i vojenskou intervenciou zo strany Stalinovho Sovietskeho zväzu. Ten presadzoval zásadu, že kam vkročila noha sovietskeho vojaka, to jest de facto sovietske územie.


Jojojo
Jojojo | 9.5.2021 18:01

Beneš spolupracoval so sovietmi už počas vojny, propagoval spoluprácu so ZSSR aj na západe. ZSSR bola prvá z mocností, ktorá uznala benešovu exilovú vládu v Londýne. Západ s tým váhal, pretože Beneš nebol vyhnaný, ale po Mníchove normálne odstúpil a opustil republiku. Ešte stihol zaželať veľa úspechov Háchovi v spolupráci s Nemeckom (bez irónie).
Napriek varovaniam západných politikov sa vrátil Beneš do Č-SR cez Moskvu. V Moskve zakladal Národný front, podpísal Košický vládny program. To vôbec nevyzerá na nerozhodnosť.
Všetky povolené strany vstúpili s komunistami do Národného frontu, v ktorom hlavným smerovaním bola orientácia na ZSSR a bez ktorého súhlasu nemohla vzniknúť žiadna ďalšia strana. Všetky tie strany pomáhali vytvárať, alebo aspoň tolerovali propagovanie spojenectva so Sovietskym zväzom ako jedinú alternatívu. Kto sa staval proti, bol vyhlasovaný za reakcionára a nepriateľa štátu.
Či tí ministri odstúpili pod nátlakom neviem a je to jedno, pretože skoro 3 roky pred tým tu vytvárali prostredie, ktoré viedlo k prebratiu moci komunistami.
Viem, že dnes je v móde kydať na Moskvu, ale hovorím, že zrovna my sa máme najmenej čo ozývať, lebo k nám bol boľševik, na rozdiel od okolitých krajín, importovaný cez Prahu.


Daniel
Daniel | 9.5.2021 19:02

Omyl. Dnes je v móde, kydať na západ, lebo boľševikovi sa vo vrecku nožík otvára, keď vidí, ako na neho celý západný svete serie, ako na placatý kameň. Preto robí všetko preto, aby svojou propagandou zničil tento slobodný svet. Viac k tomu netreba nič hovoriť, pretože ty máš aj tak cez oči ruskú zástavu. A este malá poznámka. Slovensko nepotrebuje nikomu liezť do zadku. Ani američanom, ani nemcom, ani francúzom a už vôbec nie rusom.


Jojojo
Jojojo | 9.5.2021 20:23

Tým posledným dvom vetám tlieskam. A k rusofóbnym konšpiračným teóriám naozaj niet čo povedať. Povedal som si, že nebudem ironický... :)


Daniel
Daniel | 9.5.2021 20:28

Presne tak. Tebe to aj tak k rozumu nepomôže.


| 9.5.2021 20:59

Jojojo prosim ta a existuje vo vsehomire nejaka tema v ktorej sa nevyznas? A su aj nejake oblasti kde napriklad rusko za svetom vyrazne zaostava? Ktore a preco?


Xytrolin
Xytrolin | 10.5.2021 09:42

Beneš bol po vojne starý zlomený slabý muž. Stačilo mu naznačiť, že keď sa nevráti cez Moskvu, tak sa sovieti tiež nevrátia z ČSR. Vrátil by sa aj cez Vladivostok. Potom náhodou našli Masaryka pod oknom, ale predtým počuli z miestnosti tlmené výkriky. A potom sa vrátil robotnícky prezident z hradu s prislubom, ze ked dostane ministersto vnutra, tak nebude otravovat vzduch, ale v opacnom pripade spravi obciansku vojnu, ehm, pardon, robotnícku revoluciu. A potom prisiel február. A potom zomrel vzor robotníckeho prezidenta. A ten letel na pohreb svojmu vzoru. A potom letel spaet. A potom umrel. A tak tu isiel zivot v normalnych kolajach 44 rokov. Nejake to intermezzo s tankami ovesanami vojakmi s lodickami na hlavach. Rozpravali rusky. Ale nestacili sa divit, ked im divaci v uliciach odpovedali rusky a pisali im na tanky ruske slovicka. Boli taki zmaeteni. Cize taka normalna historka zo strednej Europy...


Xytrolin
Xytrolin | 10.5.2021 09:43

Apropos, dejepis v podani orangutana?


sdryx
sdryx | 10.5.2021 10:17

v podstate s vami suhlasim, len by som nahradil slovo bolsevik slovom TROCKISTA.


Jojojo
Jojojo | 10.5.2021 11:17

Tak to vidíš, Chytrolíne, nakoniec sa ešte ukáže, že aj Gottwalda priotrávili novičokom.


Nehanebná bublina
Nehanebná bublina | 10.5.2021 12:15

Jojojojojojo:
Ak nazývaš kombináciu syfilisu a alkoholizmu novičokom...


Xytrolin
Xytrolin | 10.5.2021 21:54

@Jojojo: To vieš, NKVD, nič sa nenaučili a nič nezabudli. ;)


Xytrolin
Xytrolin | 10.5.2021 21:55

@tucnaplesataopica: Orangutani sú ludoopi


 
Nie ste prihlásený, pre pridavanie komentárov sa musíte prihlásiť!
( Prihlásenie | Registrácia )
 
 
loader